سئو سایت چیست ؟


سئو (SEO) یا بهینه سازی وب سایت چیست ؟

این روز ها شاید کلمه سئو به گوشتون خورده باشه و یا داخل شبکه های اجتماعی و یا در خود گوگل مطلبی از اون خونده باشین اما ممکنه دقیقا ندونید چی هستش .
مجموعه کار هایی که ما برای بهینه سازی سایت خودمون انجام می دیم که موتور جستجوی گوگل سایت مارو به رسمیت بشناسه (به اصطلاح ایندکس کنه ) سئو یا Search Engine Optimization میگن .

به چند روش SEO ممکن هست؟

خب بهتره بگم که سئو سایت به سه روش ممکنه در زیر با هم روش هایی رو مرور میکنیم اما به یاد داشته باشید فقط و فقط از روش های قانونی و سفید سئو استفاده کنین
 : White Hatبه روش هایی میگن که کاملا از نظر گوگل به صورت قانونی هستن و با انجام اون ها سایت ما به رتبه خوبی میرسه و چون به صورت قانونی انجام شده هیچ وقت جریمه نمیشه.
Gray Hat : علاوه بر کار های قانونی یکسری فعالیت ها  برای زود تر به مقصد رسیدن ( ره صد ساله رو یک شبه طی کردن ) با خرید ریپورتاژ ،تبلیغات و بک لینک
Black Hat : روش های غیر قانونی برای دور زدن گوگل استفاده می شن مثلا (مطالبی که فقط و فقط به نیت سئو ساخته می شن ،لینک هایی پر از کلمات کلیدی هستن ،ساخت وبلاگ و پر کردن اون وبلاگ با لینک وبسایت خودتون ) این ها مثال هایی هستن که برای سئو مضر هستن ممکنه شما رو  در یک مقطع خاص بالا بیارن اما مطمئن باشید گوگل به سرعت شما رو شناسایی کرده و شما رو جریمه و یا به اصطلاح (Penalti) میکنه .

Penalti   Googleچیست ؟

پنالتی یا همون جریمه گوگل بعد از زمانی هستش که ما عمل خطایی انجام میدیم و گوگل عزیز مارو جریمه میکنه که دو نوع داره و بعد از جریمه گوگل روی سایت ما حساس  میشه و دیگه مارو مثل قبل نمیدونه ( مثل اعتماد میمونه که اگر شکسته  بشه دیگه درست نمیشه حتی اگر به ظاهر درست بیاد ) خب از بحث خارج نشیم بیایم بریم و دو حالت پنالتی رو با هم یاد بگیریم .

  Algorithm Penalti:

این حالت زمانی رخ میده که هوش مصنوعی گوگل به صورت خودکار یک خطایی که اشتباها از ما سر زده رو پیدا میکنه و این مورد رو به ما داخل گوگل آنالیتیکس (آنالیتیکز : نام ابزاری برای وبمستران است که به سئو کاران کمک می کند تا عمل SEO رو به بهترین روش ممکن انجام دهند) نشون میده که باید این خطا رو رفع کنیم تا به سئوی سایت ما صدمه ای نزنه .

Manual Penalti :

و اما تنبیه آخری و ترسناک گوگل اگر روزی دیدین دیگه داخل موتور جستجو نیستین و حتی با سرچ کردن دامنه خودتون داخل نتایج پیدا نمیشین احتمال زیاد شما به صورت دستی توسط کارمندان گوگل جریمه شدین که بدترین نوع جریمه هم هستش تو این حالت گوگل  دیگه اعتمادش رو نسبت به ما از دست داده و ما باید تمامی پارامتر های سئوی خودمون رو چک و تصحیح کنیم و در آخر هم یک نامه به گوگل بزنیم در این مورد ( که من سایتم رو از اول بهینه کردم و بابت مورد پیشین متاسفم  و امیدوار باشیم تا گوگل مارو ببخشه بابت بلک سئویی که انجام دادیم ).

نکته مهم :

یادتون باشه گوگل خیلی زرنگه و به راحتی نمیشه اون رو دور زد پس اصلا و ابدا از روش های بلک استفاده نکنین همچنین از روش های خاکستری یا Gray Hat  کمتر استفاده کنین و سئوی سایت خودتون رو به صورت قانونی (White Hat ) انجام بدین تا هیچوقت به پنالتی برنخورید .امیدوارم از این مطلب لذت برده باشین .