قابلیتهای امنیتی windows 10

در windows 10 موضوع امنیت مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. بنا به گفته مایکروسافت windows 10 امنترین سیستم‌عامل ویندوز این کمپانی می باشد.

1. از نظر بهبود امنیتی، می توان گفت مهمترین آن جایگزینی اینترنت explorer با یک مرورگر جدید با نام (Edge) است، چون اینترنت explorer با مشکلات زیادی مواجه و درواقع به یک هدف برای سواستفاده مجرمان جهت حمله به کاربران ویندوز تبدیل شده بود.
2. مورد امنیتی دیگری که می توان به آن اشاره کرد، پشتیبانی از انواع گوناگون ورودیهای بایومتریک است که به عنوان مثال می توان به اسکن عنبیه چشم، تشخیص چهره و اثر انگشت اشاره کرد.
 “Windows Hello”، در واقع به عنوان پشتیبان سیستم عامل از احراز هویت بایومتریک است که با استفاده از اسکن چهره، اثر انگشت و... اقدام به بازکردن قفل ویندوزکرده و اجازه ورود را صادر می کند. باید اشاره کرد که شما با این تکنولوژی، هرگز نگران فراموشی رمز عبور یا هک‌ شدن آن نخواهید بود.
3. “Windows Defender” هم یکی دیگر از موارد امنیتی در ویندوز ۱۰ می‌باشد که می توان از آن به عنوان حفاظت‌کننده قدرتمند که به طور مستمر به‌روز می‌شود، نام برد. وظیفه آن حفاظت از سیستم عامل در برابر بدافزارها و شناسایی نرم افزار‌های مخرب و نابودی آنها می باشد.
4.از دیگر ویژگی‌های امنیتی این ویندوز می توان به “SmartScreen” اشاره کرد. با این ویژگی با حملات فیشینگ و وب‌سایت‌هایی که سعی در سرقت هویت و اطلاعات شخصی شما دارند، می توانید مقابله کنید. درواقع این سیستم، به بررسی وب‌سایت‌ها و نرم افزارها برای تهدیدات بالقوه می پردازد.
همچنین با “
Family Features” امکان ایجاد حساب کاربری برای کودکان نیز وجود خواهد داشت. چند مورد از ویژگی‌های ایمنی این حساب کاربری در زیر نام برده شده است:
مسدودسازی وب‌سایت‌های مخصوص بزرگسالان، برای کودکان
کنترل مدت زمان استفاده کودک از دستگاه
مسدودسازی برنامه‌ها و بازی‌های نامناسب برای کودکان
امکان گزارش دهی فعالیت کودک برای والدین