3 روش تغییر پسورد ویندوز 10


روش اول: تغییر پسورد ویندوز با استفاده از کلید ترکیبی Ctrl+ Alt+ Delete

این روش بهترین و ساده‌ترین روش برای تغییر پسورد ویندوز است. کافی است کلیدهای ترکیبی و محبوب  Ctrl+ Alt+ Delete را با یکدیگر فشار دهید. پنجره‌ای به‌مانند شکل زیر برای شما ظاهر می‌شود  که دارای ۵ گزینه است.  کافی است بر روی گزینه چهارم (Change Password)  کلیک کنید. در صفحه جدید کافی است کلمه عبور فعلی‌تان را در کادر دوم وارد  کنید و سپس در کادرهای سوم و چهارم کلمه عبور جدید خودتان را وارد کنید.
دقت  کنید که کلمه‌ای که برای پسورد ویندوز خود انتخاب می‌کنید را باید در کادر  سوم و چهارم تکرار کنید و سپس بر روی علامت فلش کلیک کنید یا کلید Enter  را بر روی کیبورد فشار دهید.
نکته ۱: این حالت برای زمانی کاربرد دارد که پسورد ویندوز فعلی را بلد باشیم.
نکته۲: این کار توسط هر کاربر در ویندوز قابل انجام است و نیازی نیست مدیر سیستم (Administrator) باشید.

روش دوم: تغییر پسورد ویندوز با استفاده از منوی  Setting

برای  این کار کافی است بر روی منوی استارت، رایت کلیک کرده و وارد  Setting  شوید. سپس وارد بخش Accounts شوید و از سمت چپ صفحه بازشده بر روی  Sign-in  Option کلیک کنید. کافی است در صفحه بازشده، از قسمت Password بر  روی  Change کلیک کنید. در پنجره بازشده پسورد ویندوز  فعلی‌تان را وارد  کنید.و  بر روی Next کلیک کنید.
در  صفحه بازشده در کادرهای اول و  دوم پسورد جدید خودتان را وارد کنید و در  کادر سوم یک Hint وارد کنید. سپس  بر روی Next کلیک کنید و در صفحه بعد بر  روی Finish کلیک کنید.
Hint   یک یادآور است و برای همه افراد قابل‌مشاهده است. در این قسمت باید چیزی   را یادداشت کنید که با دیدن آن پسوردتان را به یاد آورید.
نکته   خیلی مهم: مایکروسافت به‌صورت پیش‌فرض امکان اینکه در این منو پسوردتان را   تکرار کنید نمی‌دهد تا پسوردتان را خودتان لو ندهید. ولی اگر در هرجای   دیگر این محدودیت وجود نداشت خودتان مراقب باشید.
نکته ۱: این حالت برای زمانی کاربرد دارد که پسورد ویندوز فعلی را بلد باشیم.
نکته۲: این کار توسط هر کاربر در ویندوز قابل انجام است و نیازی نیست مدیر سیستم باشید.


روش سوم: تغییر پسورد ویندوز با استفاده از Local Users And Groups

نکته:   مزیت این روش این است که نیازی به دانستن پسورد ویندوز فعلی  نیست. در اصل  این روش شکستن پسورد ویندوز است و نه تعویض آن. البته برای  اینکه امنیت حفظ  شود، شما باید حتماً مدیر سیستم باشید.
برای  این  کار کافی است کلیدهای ترکیبی Logo + R بزنید تا پنجره Run باز شود. در   پنجره بازشده عبارت Lusrmgr.msc را تایپ کنید و کلید Enter را بزنید و یا   بر روی  OK کلیک کنید
پنجره نرم‌افزار Local Users And Groups باز می‌شود. از منوی سمت چپ گزینه Users را انتخاب کنید و در صفحه سمت  راست نام کاربری که می‌خواهید پسورد آن را تغییر دهید انتخاب کنید و بر روی  آن رایت کلیک کرده و گزینه Set Password را انتخاب کنید.

یک پنجره حاوی یک اخطار ظاهر می‌شود. بر روی Proceed کلیک کنید.
اخطار  حاوی این موضوع است که امکان دارد برخی از دسترسی‌های مربوط به پسورد  گذاری مربوط به این کاربر دچار مشکل شود.. اگر کاربر حرفه‌ای نیستید که  نگران نباشید چون اصلاً نمی‌دانید مشکل چیست و اگر حرفه‌ای هستید پس حتماً  راه‌حل را نیز بلد هستید و خارج از بحث این مقاله است. اگر دوست دارید  اطلاعات بیشتری کسب کنید درباره Encryption یا پسورد گذاری در ویندوز تحقیق  کنید.
در پنجره جدید باز شده، پسورد جدیدی که می‌خواهید را دو بار وارد کنید.
 
آیا می‌دانید دلیل اینکه از ویندوز شما می‌خواهد دو بار پسورد را وارد کنید چیست؟
مایکروسافت می‌خواهد اطمینان پیدا کند که شما پسورد ویندوز را شانسی انتخاب نمی‌کنید و پسوردتان را کاملاً بلد هستید.
نکته ۱: این حالت برای زمانی کاربرد دارد که پسورد ویندوز فعلی را بلد نیستیم.
نکته۲: تغییر پسورد ویندوز به این روش باید توسط مدیر سیستم صورت گیرد.