در دوره های مایکروسافت چه مطالبی آموزش داده می شود؟

مطالب مهمی که در دوره MCSE ارائه می شود شامل راه اندازی DNS ، Active directory ، DHCP ، Name Resolution ، ایجاد اکانت یوزرها ، Group Policy و ... است.

مدرک MCSE مایکروسافت مهم ترین و با ارزش ترین مدرک برای متخصصین IT است که وظیفه تحلیل، طراحی و اجرای سیستمهای مبتنی بر ویندوز را در شرکت ها و سازمان های مختلف به عهده دارند. این مدرک برای افرادی مناسب است که به عنوان مهندس یا تحلیلگر سیستمها، مهندس بخش فنی، مهندس یا تحلیلگر شبکه یا مشاور فنی مشغول به فعالیت هستند و یا قصد ورود به بازار کار در این رشته ها را دارند.

به بیانی ساده تر برای مدیریت شبکه ای که از نظر سخت افزاری راه اندازی و کانفیگ شده نیاز به یک سیستم عامل ویژه است. به اعتقاد اکثر کارشناسان Windows Server 2016بهترین سیستم عامل مدیریت شبکه در اکثر پروژه ها است که نیاز تمامی سازمانها و شرکتها را برآورده می نماید. در این دوره دانش پذیران با تمام مباحثی که برای طراحی، راه اندازی، کانفیگ و عیب یابی این سیتم عامل نیاز است، آشنا می شوند.

دانش پذیران پس از گذراندن دوره های مایکروسافت به عنوان یک مهندس مایکروسافت، تخصص لازم برای طراحی، برنامه ریزی، هدایت و اشکال یابی شبکه های کامپیوتری مبتنی بر سیستم عامل ویندوز را کسب می نمایند. یک مهندس سیستمهای مایکروسافت می بایست تمامی زیرساختهای لازم برای ایجاد یک شبکهٔ رایانه ای را بداند و با توجه به نیازهای شرکت متبوع خود، بهترین راه حل را برای بهینه کردن امور در اختیار آن شرکت قراردهد.

مایکروسافت با ارائه Windows Server 2016در این نسل از سیستم عاملهایش نگاه ویژه ای به تکنولوژیهای نوینی همچون Virtualization و Cloud داشته است. به دلیل نیاز مبرم شرکت ها و سازمان های مختلف به متخصصین مسلط و آشنا به این تکنولوژیهای جدید، دوره MCSE مورد استقبال کسانی واقع شده است که برای همگام شدن و عقب نماندن از گردونه رقابت در دنیای IT در این زمینه فعالیت میکنند و یا قصد ورود به این حوزه را دارند.

مایکروسافت دو مدرک جدید به نام های MCSE 2016, MCSA 2016طراحی و ارائه نموده است تا تاییدکننده سطح علمی و توان فنی متخصصین IT در زمینه پیکربندی، طراحی، مدیریت و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری مبتنی بر Windows Server 2016باشد.

دو اصطلاح MCSE و MCSA در مدارک جدید مایکروسافت ، برگرفته و اختصار عبارات زیر است.

MCSA :Microsoft Certified Solutions Associate

MCSE :Microsoft Certified Solutions Expert

نماد های وب سایت


logo-samandehi