بازار کار متخصصان شبکه ؟

در دنیای امروز طراحی ، راه اندازی و نگهداری شبکه های کامپیوتری یکی از مهمترین نیازهای شرکتها و سازمانهای بزرگ و کوچک می باشد.  سازمانها در هر زمینه فعالیت داشته باشند حتما از کامپیوتر استفاده می نمایند و برای ارتباط این کامپیوترها حتما دست کم به یک متخصص شبکه نیازمندند.
ساختار شبکه های کامپیوتری به گونه ای است که فقط طراحی و راه اندازی اولیه نیاز سازمانها را برطرف نمی کند ، بلکه تمامی شبکه های کامپیوتری نیازمند نگهداری و Trouble Shootingهستند ، به همین دلیل همیشه احتیاج به یک پست دائمی برای نگهداری و برطرف کردن مشکلات احتمالی دارند. به همین دلیل در بین دارندگان مدارک IT ، متخصصان شبکه دارای بهترین بازار کار را در ایران و جهان هستند.
در سال 2008 دولت آمریکا احتیاج به 40000 متخصص CCIE داشت که فقط 15000 نفر دارای این مدرک در کل جهان وجود داشت ، به همین دلیل شرکت ها و سازمانهای آمریکایی شروع به جذب متخصصات شبکه از تمام کشورها (حتی کشورهای مورد تحریم مثل ایران) نمودند البته با بهترین شرایط کار و سطح درآمد و اعطاء نمودن حق شهروندی.

در ایران نیز مشاغل مربوط به شبکه بیشترین درآمد را در بین مشاغل مربوط به IT دارا هستند و تقریبا تمامی متخصصانی که در زمینه شبکه هارت دارند جذب بازار می شوند.

آموزشگاه فناروان به دلیل ارتباط بسیار خوبی که با سازمان های مختلف دارد با تاسیس دپارتمانی فعال تمامی فارغ التحصیلان دوره ها را به صنایع ، شرکت ها و سازمانهای متقاضی نیروی متخصص شبکه معرفی می نماید. 

نماد های وب سایت


logo-samandehi