مهارت هفت گانه -ICDL

سیلابس های دوره  ICDL

برای اطلاع دقیق از زمانبندی و مشاهده تخفیفات ویژه، به کانال تلگرام فناروان مهر مراجعه کنید یا تماس بگیرید.

همچنین میتوانید از تقویم آموزشی در قسمت امور دانشجویی استفاده کنید.

09365598720 مشاوره  9  الی 23
تلگرام https://t.me/fanavaran_mehr

معرفی دوره  ICDL
 واژه ICDL مخفف International Computer Driving Licence  مهارت هفت گانه ای در زمینه کامپیوتر میباشد. یادگیری مهارت های هفت گانه ICDL بیانگر  کفایت در مهارتهای کامپیوتری است. از این رو سازمانی که در نظر دارد به  نیروی انسانی یا کارمندان خود آموزش دهد باید اطمینان حاصل کند، پولی که به  این برنامه اختصاص داده است، به خوبی صرف می شود. اهمیت یادگیری و کاربرد علوم مهارت های هفت گانه ICDL به قدری واضح و حیاتی است که بسیاری از سازمان ها و حتی کشورها در طرح های  آتی و توسعه ای خود یکی از استراتژی های اصلی خود را به آن اختصاص داده  اند.
 اهداف برگزاری دوره ICDL
 اهداف برگزارای دوره ICDL  عبارتند از :
  •  ارتقای سطح توانائیها در IT
  •  ارتقای سطح کارایی در شرکتها
  •  ایجاد توانایی در کارفرمایان برای سرمایه گذاری موثر در فناروری اطلاعات
  •  تضمین استفاده بهینه از حداکثر مهارت و توانایی کارمندان در محیط کار
بازار کار دوره
تعداد ساعت
کارمند امور اداری و کامپیوتر - منشی 
100
پیشنیاز دوره
ندارد
 سرفصل های دوره ICDL
 آموزش ICDL شامل 7 مهارت تئوری و عملی می باشد که برای اخذ مدرک نهایی نیاز به موفقیت در تمام دوره ها می باشد :
 1- مفاهیم ابتدایی در فناوری اطلاعات - مبانی کامپیوتر - ICT
 در این مهارت دانشجویان مفهومی کلی از فناوری اطلاعات و کار با نرم افزار و  سخت افزار رایانه را فرا خواهند گرفت. همچنین باید با شبکه های اطلاعاتی و  کاربرد روزانه برنامه های کاربردی رایانه آشنا شوند.
 2- آشنایی با مفهوم Windows ، استفاده و مدیریت فایل ها
 دانشجویان در این بخش می بایست امکان استفاده از رایانه و سیستم عامل را  فراگیرند و بتوانند تنظیمات اصلی دلخواه خود را در ویندوز انجام دهند.  همچنین لازم است کار و مدیریت  فایل های رایانه ای از جمله کپی، حذف و ….  را بتوانند به راحتی انجام دهند.
 3- آشنایی با مفهوم واژه پردازی (مقدمه ای بر Word مایکروسافت)
 داوطلبان باید مفهوم برنامه های پردازش متن از جمله (Word) را بدانند و  همچنین کاربرد روزانه آن را (ایجاد، ویرایش، قالب بندی، جدول بندی، کار با  تصاویر و….) فرا گیرند.
  4- آشنایی با مفهوم صفحه گسترده ها ( مقدمه ای بر صفحات گسترده EXCEL مایکروسافت)
 در این قسمت دانشجویان باید مفهوم برنامه های صفحه گسترده از جمله (Excel)  را بدانند و همچنین کاربرد روزانه آن را ( ایجاد، ویرایش، قالب بندی، جدول  بندی و…) فرا گیرند. همچنین لازم است تا بتوانند فرمول های مقدماتی ریاضی و  کاربردی را ایجاد کنند.
 5- آشنایی با مفهوم پایگاه داده ( مقدمه ای بر Access مایکروسافت)
 دانشجویان در این مهارت داوطلبان باید مفهوم پایگاه داده در رایانه را  متوجه شوند و همچنین بتوانند در حالت مقدماتی جداول پایگاه داده ای با پرس و  جوهای مقدماتی را ایجاد و ویرایش کنند.
 6- ارائه مطالب ( Power Point)
  داوطلبان باید بتوانند از ابزارهای ارائه مطلب رایانه به خصوص نرم افزار (  Power Point) به خوبی استفاده نمایند. به این صورت که امکان ایجاد  اسلایدها و ویرایش و قالب بندی متون و تصاویر درون آن را داشته باشند.  همچنین باید بتوانند به بهترین شکل از حرکات و امکانات نرم افزار استفاده  کنند.
 7- اطلاعات و ارتباطات ( خدمات اطلاعاتی شبکه – اینترنت و پست الکترونیک)
  در این بخش متقاضیان باید با مفهوم کلی اینترنت و برخی شاخص های امنیتی  آشنا شوند و بتوانند که جستجوهای اینترنتی را به بهترین شکل ممکن انجام  دهند. همچنین باید کار با صفحات اینترنتی را بطور کلی فراگیرند. در ضمن کار  با پست الکترونیک تحت وب و همچنین نرم افزارهای پست الکترونیکی را نیز  باید فراگیرند تا بتوانند به راحتی به ارسال و دریافت نامه های الکترونیک  با پیوست و…. بپردازند.

 آموزشگاه فناوران مهر ، برگزار کننده پکیج کامل ICDL می باشد ، ما به شما تضمین حرفه ای یادگیری این دوره را میدهیم .


نماد های وب سایت


logo-samandehi