جلوگیری از هک شدن اینستاگرام وافزایش امنیت اینستاگرام

ابتدا  اپلیکیشن اینستاگرام را در گوشی اندرویدی یا آی او اس خود اجرا کرده و  از  منوی زیرین صفحه به بخش پروفایل (آیکون آدمک) بروید؛ در نسخه اندرویدی   اینستاگرام باید آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را  لمس  کنید اما در نسخه آی او اسی آن باید آیکون چرخ دنده موجود در همین بخش  را  لمس کنید.


پس از لمس گزینه نام برده شده به منویی هدایت می‌شوید که گزینه Two factor  Authentication در آن ارائه شده است. این گزینه را لمس کنید.


حالا باید گزینه Require Security Code را فعال کنید.


در پنجره پاپ آپ نمایش داده شده هم گزینه Turn on را لمس کنید.


در این شرایط اینستاگرام برای شما یک پیامک حاوی کد امنیتی خاصی را  ارسال می‌کند. کدی که از طریق پیامک دریافت کردید را در اپلیکیشن  اینستاگرام وارد کنید. دقت داشته باشید که اگر هنوز شماره تماس خود را در  اکانت اینستاگرامتان فعال نکرده باشید، لازم می‌شود تا ابتدا نسبت به  فعال‌سازی و تایید شماره تماس خود اقدام و سپس کد امنیتی قابلیت تایید هویت  دو مرحله‌ای را از این طریق دریافت کنید.


بر اساس اطلاعات سایت مرکز اطلاع‌رسانی مدیریت امداد و هماهنگی عملیات  رخدادهای رایانه‌ای(ماهر)؛ پس از ارائه کد تایید، اینستاگرام چند کد امنیتی  یا اصطلاحا بک‌اپ کد (Backup Code) را در اختیارتان قرار می‌دهد تا در  شرایط خاص بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. می‌توانید با لمس گزینه Copy  Codes آن‌ها را کپی و در هر جای دیگری ذخیره کنید یا با لمس گزینه Take  Screenshot از این کدهای اسکرین‌شات ضبط کنید تا در شرایط لزوم قابل دسترس  باشند.در نهایت تایید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام فعال می‌شود. از هم اکنون هر  زمان که به منظور ورود به اکانت اینستاگرامتان اقدام کنید، باید از دو  مرحله تایید هویت عبور کنید، پس فقط به خاطر داشتن رمز عبور اکانت برایتان  کافی نیست.